درمان ريزش موی سر با مزوتراپي

یکی از روش های نوین درمان ریزش موی سر برای آقایان و خانم ها مزوتراپی است .

که شامل تزریق ترکیبی از داروها نظير: فرم تزریقی ماينوكسیدیل ، کافئین ، فیناستراید و انواع مواد تقویت‌کننده رشد مو به ویژه ویتامین‌های گروه C و B C دارو‌هایی که باعث افزایش جریان خون می‌شوند و نیز هورمون (فقط در آقایان) است. در این روش به هیچ عنوان از کورتون استفاده نمی‌شود. متخصصان مزوتراپی معتقدند خانم‌هایی که بر اثر زایمان دچار ریزش مو می‌‌شوند هم می‌توانند بعد از دوره شیر‌دهی از این شیوه درمانی استفاده کنند.
این روش تزریقی با استفاده از دستگاه مخصوص آن و کنار ریشه موانجام می گیرد. بدلیل اینکه تزریقها کنار بافت مورد هدف تزریق میشود نتایج آن سریعتر قابل مشاهده است.تزریقها با کمک دستگاه مزوتراپی و کنار ریشه هاي مو انجام میشود.. اثرات آن شامل افزایش جریان خون به ریشه موها و در نتیجه کمک به قطع ریزش مو و افزایش ضخامت ساقه موها می باشد.
انواع ریزش مو و درمان با مزوتراپی
تمام موهای بدن دارای 3 فاز رشد می باشند،
1- آناژن: که فاز رشد مو است و در این فاز موهای سر و بدن رشد می کنند وطول مدت این فاز در موهای سر حتی به 3 سال نیز می رسد.
2- کاتاژن : در این فاز موها به مرحله بینا بینی می رسند و کم کم آماده فاز بعدی یعنی تلوژن می شوند.
3- تلوژن : در این فاز موها دچار ریزش می شوند.وفولیکول مو به فاز استراحتی خود فرو می رود.احتمالا شنیده اید که ریزش تا صد تار مو در روز طبیعی است که این جمله بیانگر همان فاز تلوژن موها می باشد.وقتی مو وارد فاز تلوژن یا ریزش شد تا زمانی دوباره به فاز اول یا آناژن برگردد9-6 ماه طول می کشد.
در برخی از علل ریزش مو مثل استرس وبیماری های حاد و شدید یا کاهش وزن ناگهانی موها بطور ناگهانی از فاز آناژن (رشد)وارد فاز تلوژن (ریزش) می شود که با مزوتراپی می توان دوباره موها را به فاز آناژن وارد کرد.در علل ریزش موی هورمونی باید درمان هورمونی لازم انجام شود ودر کنار آن از روش مزوتراپی برای کنترل ریزش مو و رویش مجدد موها استفاده کرد.در علل ریزش موی ارثی وژنتیکی در اقایان نیز مزوتراپی به حفظ و تقویت موهای باقیمانده کمک می کند.
نکاتی که باید بدانید :
هنگام تزریق مو‌ها باید تمیز باشند
تا 24 ساعت بعد از تزریق از حمام رفتن خودداری شود.
ناحیه تزریق (جز ابرو‌ها، چون ماساژ باعث ریزش ابرو می‌شود) به ‌طور مرتب ماساژ داده شود تا دارو‌ها پخش شوند.
تا پایان دوره درمان از سشوار، رنگ، فر و هر عمل شیمیایی روی موها خودداری شود.
اگر‌چه فولیکول‌های مو در زیر پوست سر، مواد مغذی تزریق‌شده را به ساقه مو‌ها نیز می‌رسانند اما هرگز استفاده از لوسیون و شامپو‌های تقویت‌کننده مو را فراموش نکنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.