ماساژ صورت به شیوه‌ای کاملاً صحیح

ماساژ صورت به شیوه‌ای کاملاً صحیح

همه می‌دانیم که ماساژ صورت موجب بهبود جریان خود در پوست و جوانسازی آن می‌شود. برای ماساژ صورت ابتدا باید یک روغن مناسب برای پوست خود انتخاب کنید.

چند قطره از روغن را روی سطح پوست بچکانید و با انگشتان خود کمی گرم کنید؛ به طوری که نوک انگشتان روغن را به تمام سطح پوست صورت‌تان برساند. حرکت انگشت‌ها باید ملایم و توأم با نوازش باشد. ماساژ را از چانه‌ها شروع کنید و بعد گونه و بینی را ماساژ دهید. حالا یک لبخند عمیق بزنید؛ عمیق‌ترین لبخندی که تا به حال زده‌اید و در همان حالت تا چند دقیقه بمانید. برای ماساژ دادن قسمت فوقانی صورت از حرکات رفت و برگشتی استفاده کنید. با نوک انگشتان خود سطح پوست را کمی بلند کنید. این کار را با ملایمت انجام دهید. اینگونه نیشگون گرفتن‌ها باعث کاهش اضطراب‌ها و استرس‌های شما می‌شوند. فضای میان دو ابرو را نیشگون بگیرید. خطوط بین ابروها را با کشیدن پوست از هم باز کنید. با استفاده از دو انگشت اشاره و شست هر دو دست قسمت ابتدایی‌ ابروها را بگیرید و کمی از هم دور کنید. نوک بینی را با همان انگشتان به سمت بالا بکشید و بعد دوباره به حالت اول برگردانید. با حرکات دایره‌ای کوچک از بالای برآمدگی بینی‌ آرام آرام به سمت پایین، یعنی سوراخ‌های بینی بیایید. برای این حرکت بهتر است از انگشت‌های میانی استفاده کنید. با نوک انگشتان انگشتری به قسمت پایین چشم‌ها کمی فشار بیاورید و این کار را به صورت ضربه‌ای از قسمت داخل به سمت خارج انجام دهید یعنی حرکات انگشت‌ها به گونه‌ای باشد که کم‌کم از هم فاصله بگیرند.

بیشترین فشار را در همان ابتدا با نوک انگشتان‌تان ایجاد کنید و هر بار که فشار وارد می‌کنید، عمل بازدم را انجام دهید. برای رفع خستگی چشم‌ها بدون حرکت دادن سر چشم‌ها را حرکت دهید؛ به این صورت که با چشم‌ها به سمت بالا، پایین، چپ و راست نگاه کنید، ولی سر خود را تکان ندهید. هر یک از حرکات چشم را به مدت چند ثانیه انجام دهید و مرتباً این کار را تکرار کنید. قسمت چانه را به صورت حرکات مکشی ماساژ دهید. این کار باعث می‌شود انرژی فراوانی جذب کنید.

با انگشت شست و کناره انگشت اشاره حرکات مکشی را انجام دهید و از قسمت داخلی صورت به قسمت خارجی حرکت کنید. با این کار پوست‌تان درخشان می‌شود. در صورت تمایل می‌توانید از این حرکت برای گردن نیز استفاده کنید.

در حالی که دهان‌تان در حالت باز است، گوشه سمت چپ لب خود را گرفته و تا جایی که می‌توانید از دهان‌تان دور کنید و این کار را در سمت راست نیز تکرار نمایید. هر حرکت را پنج بار انجام دهید. فک و گونه‌های‌تان را نیشگون بگیرید. این کار را بارها و بارها انجام دهید تا با گرفتن نیشگون‌های ریز و پشت سر هم خون و مواد مغذی به این قسمت‌ها برسد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.